Protetik Diş Tedavisi

Protetik diş tedavilerinde eksik olan diş boşlukları protez taktikleri ile gerçekçi diş görünümü verilir.

Yapılan uygulama sonrasında hem çiğneme hem konuşma fonksiyonları düzgün hale getirilirken estetik olarak da bireyler memnun olabilmektedir.
Protetik diş tedavisinde ister sabit protez ister hareketli protez olsun yapılan işlemler sonucunda kişi eksik olan diş bölgesinden tedavi edilebilmektedir.
Sadece eksik olan dişlerin tedavi edilmesi değil aynı zamanda fonksiyonel olarak hem eklem bölgesi hem de çiğneme kaslarının etkin şekilde görev görmesini sağlamaktadır.

Protetik Diş Tedavisi bölümümüzde; bozulan, eksilen, kaybolan işlev, estetik, rahatlık ve sağlığı yeniden kazandırmak amacıyla, dişlerin eksilen kısımları veya bir ya da daha fazla eksik dişi ve ilgili eksik dokular uygun maddelerle doldurulur. Diş protezleri temel olarak sabit protezler ve hareketli protezler olarak ikiye ayrılır.

-HAREKETLİ PROTEZLER

-Total (Tam) Protez

-SABİT PROTEZLER

-Protetik Anabilim Dalı Kliniğimizde Uygulanan Tedavi Hizmetleri

-Diş veya implant destekli tüm sabit ve hareketli protezlerin yapımı,

-Çene yüz protezleri ve çene eklemi tedavileri,

-Protetik tedaviler için bilgisayar teknolojisi,CAD-CAM (bilgisayar destekli tasarım ve üretim) olarak adlandırılan dijital teknoloji ile porselen dolgu, lamina, kuron ve köprü gibi pek çok tedavi de uygulanmaktadır.

2022 elmadis.net