Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

 “SÜT DİŞİ TEDAVİSİ”

Çocuk diş tedavisi için belirlenmiş bir zaman var mı?

Çocuklar dişlerini kaşımaya başladığı andan itibaren diş doktoru kontrolüne gelebilirler. Bunun için herhangi bir engelleme yoktur. Erken yaşta tespit edilen sorunlar büyük bir sorun oluşmadan Diş hekiminiz Diler Karakaya tarafından bilgilendirilebilirsiniz.

Her çocuk dişçiden korkar ama küçük hastalarımıza tedavi süreçleri boyunca etkili bir iletişim kurabilmek için birçok değişik teknik kullanabiliyoruz. Daha ileriki durumlarda genel anestezi seçeneği ile çocukların diş tedavileri sağlanmaktadır

Çürüme. Ağız kokusu, iltihap ve diğer durumlarda süt dişlerine dolgu yapılır.

Doğal olarak kendi düşme zamanında önce çekilen süt dişlerinden dolayı oluşabilecek sıkıntılar, çarpıklık, konuşma bozukluğu ve çiğneme bozukluklarına sebep olacaktır. Kendiliğinden düşme zamanları geldiğinde ağızda bekletilmemelidir.

Çocuklarda ağız bakımı erken yaşlarda başlamalıdır. Erken yaşlarda başlanan bakımla sağlıklı dişler sahip olmak daha kolay olmaktadır. Anne babanın her hareketini taklit eden çocuklar için kesinlikle ve düzenli olarak ağız bakımımızı yapmalı ve özendirici hediyeler almalıyız.