İmpilantoloji

İmpilantoloji

“DİŞ KAYIPLARINIZI YENİSİYLE DEĞİŞTİRİYORUZ”

Teorik olarak yapay diş köküdür. İmplant, kaybedilmiş olan dişlerimizin yerine çeneye sabitlenerek tutturulan titanyumdan oluşan bir vidadır. Titanyum insan vücuduna en zararsız olan madendir tamamen çene kemiğine monte edildiğinde vücuda tam uyum sağlar. İmplant tedavisinde dentist diler karaya tarafından gerçekleştirilir. Tedavi sonrasında sonra gerçek diş hissine çok yakın bir yapıda olması özellikle yemek yerken çiğneme ve tam oturmama gibi rahatsızlarla karşılaşmazsınız. Diğer sağlam olan dişlerinize herhangi bir müdahale ( köprü, kaynak) gibi rahatsız edici şekilde uygulama yapılmaz.

Sindirim başladığı ilk yer ağzımızdır. Dişlerimizle iyi ve muazzam bir çiğneme ile sindirimi başlatırız. Eksik olan dişler var sindirim için yeterinde basıyı alamayan çene yediklerimizi tam olarak parçalanmasını sağlayamaz. Eksik diş ayrıca estetik olarak da olumsuz bir durum oluşturmaktadır. Eksik dişler sindirim ve estetik haricinde konuşma bozukluklarında sebep olabilir. Bu sebeplerden dolayı tedavi olmak isteyen herkes İmplant tedavisine başlayabilir

Kemik gelişimini tamamlamayan genç hastalarda, sigara kullananlarda, Ayrıca radyoterapi tedavisi gören kişilere özellikle baş ve boyun bölgesinden tedavi olan ve radyoterapi tedavisi gören kişilere İmplant tedavisi uygulanmaz. Kronik olarak diyabet, yüksek tansiyon, hemofili gibi hastalığa sahip olanların doktor kontrolu ve onayıyla İmplant tedavileri yapılır.